Yargi logo

Yargı Akademi

Konya Ereğli

KPSS A Grubu Sınavına Nasıl Hazırlanmak Gerekir?

KPSS A grubu sınavına hazırlık için, temel yapı taşı, bir plan oluşturmaktır. Her bir ders adına 40 soru soruluyorsa, hukuk dersi ortalaması 12.5 olurken; iktisat 9.2, maliye 11.7, işletme 7.8, muhasebe 9.5 ortalamaya sahip olacaktır.

Standart sapmalar söz konusu olduğunda ise; hukuk 8.3, iktisat 6.5, maliye 8.0, işletme 4, muhasebe 6.7 orana sahip olur. Katsayıları en yüksek dersler ise hukuk ve maliyedir.

Bu verilere bakarak, katsayıları yüksek dersleri en başa alarak konuları özümsemek en doğru tercih olacaktır. Eğer temeliniz zayıfsa, alternatif olarak özel ders alabilir ve gün içinde en az 20 ila 30 soru arasında çözümleme yapmanız gerekir.

Sınavda ilk olarak maliye sorularının bitirilmesi önemlidir. Muhasebe ise maliye dersinden sonra başlanırsa, çalışmanız çok daha kolay olacak ve sınavda zorluk çekmemiş olacaksınız.

Hukuk soruları %15’lik bir orana sahiptir. Katsayı oranı yüksek olduğu için, netlerin de yüksek olması önemlidir. En zorlanılan iktisat bölümü de önem vermeniz gereken konular arasında yer alır. Zorluk derecesine göre en yüksekten düşüğe doğru çalışırsanız, sınavda daha başarılı olma olasılığınızı da artırırsınız.

Anahtar Kelimeler kpss-a hazırlık kpss-a nasıl çalışılır kpss sınavına nasıl hazırlanılır

Diğer Kurslarımız

KPSS-B

KPSS-B Kursları

Y Kpss b Programlar Fiyat Al

KPSS Öğretmenlik

KPSS Öğretmenlik Kursları

Y 5 %283%29 Programlar Fiyat Al

DGS

DGS Kursları

Y 4 %284%29 Programlar Fiyat Al

Diğer Kurslarımız

Aradığın kurs için fiyat al

Aradığın kurs için fiyat al!

  • Kurs Programını Seç
  • Şube Bul
  • Fiyat Al!

Teşekkürler

Şubemizdeki için fiyat bilgisini size en kısa zamanda ileteceğiz.

İlginiz için teşekkür ederiz.